Dešimtoji ekspedicija į Akonkagvą – aukščiausią Pietų Amerikos viršūnę

2018 vasario 16 – Akonkagvos viršūnė

Tai mūsų jau dešimtoji ekspedicija į aukščiausią Pietų ( ir Šiaurės ) Amerikos viršūnę – Akonkagvą ( 6961 m). Ekspedicijos vadovas – patyręs keliautojas ir alpinistas Tadas Jeršovas, į šią viršūnę kopsiantis jau 9-ąjį kartą – ko gero labiausiai patyręs ekspedicijų į Akonkagvą vadovas. Išvykimas 2024 vasario 2, grįžimas vasario 23 dieną ( esant palankiems orams, galima skrydžius persikelti kelioms dienoms anksčiau).

Į šią Akonkagvos ekspediciją gali jungtis  jau kopę bent į vieną viršūnę  – Kilimandžarą/Monblaną/Elbrusą/ Kazbeką ar kokią kitą apie/ virš 5000 m aukščio.  Kalnų žygis per perėjas virš 5 km. aukščio taip pat yra tinkama patirtis. Pasirengimas – kardio treniruotės, stiprinančios ištvermę ( bėgimas, dviratis, tenisas, padelis, badmintonas, etc). Kuprinių svoris 20-25 kg, priklausomai nuo turimos įrangos/aprangos.

Kopsime žiediniu maršrutu – False Polish Traverse – kilsime per Vacas slėnį ir Plaza de Argentina bazinę stovyklą, pasieksime Colera stovyklą 6000 m aukštyje, iš ten bandysime šturmuoti viršūnę ir leisimės atgal į Colera stovyklą, iš jos leisimės į kitą kalno pusę per Plaza de Mules stovyklą. Taip gaunasi truputį ilgiau nei kylant/leidžiantis klasikiniu maršrutu per Plaza de Mules bazinę stovyklą, bet maršrutas yra įvairesnis ir daug daug įdomesnis. Iki Plaza de Argentina ir nuo Plaza de Mules bazinių stovyklų pagrindinį svorį neša mulai, nuo Plaza de Argentina iki Colera stovyklos ir nuo Colera iki Plaza de Mules viską nešamės patys. Nuo Colera iki Plaza de Mules 10 kg /žmogui bus nugabenta nešikų. Numatytos trys rezervinės dienos blogiems orams ir dvi dienos poilsio Mendozoje. Tai yra ne techninis kopimas, speciali įranga apsiriboja alpinistinėmis katėmis ir kirtikliu pasiremti statesnėse vietose netoli viršūnės.

Kaip seksis ekspedicijoje į Akonkavos viršūnę bus galima sekti mūsų Facebook puslapyje, o kaip mes judame “gyvai” ekspedicijos metu bus galima sekti Garmin Inreach paskyroje

Ekspedicijos dalyviams bus pateiktas reikalingos aprangos/įrangos sąrašas, visam sąrašui mūsų partneriai parduotuvė Lukla taikys specialias nuolaidas.

Orai gali būti labai įvairūs – pradėsime prie +30 C,  šalčiausia nakvynė 6000 m. stovykloje buvo – 20 C palapinėje.

Kodėl verta kopti į Akonkagvos viršūnę su mumis?

  1. Neįkainojama patirtis kopiant į Akonkagvą nuo 2012 metų (dešimtoji ekspedicija)
  2. Iki smulkių svarbių detalių nutobulintas ekspedicijos planas.
  3. Kruopščiai atrinkti vietiniai dalinių paslaugų partneriai.
  4. Atidžiai sudėliota logistika maksimaliai taupant jėgas kopimui į viršūnę.
  5. Asmeniškai išbandytas inventorius, apranga, avalynė, įvairūs aksesuarai ir maistas.
  6. Palydovinis ryšys/orų prognozės visos ekspedicijos metu, WIFI galimybė bazinėse stovyklose.
  7. Komfortiška aplinka bazinėse stovyklose – apšiltinta bendra/valgymo palapinė, tualetai, dušai.

Ekspedicijos kaina :  3900 EUR

Į kainą įskaičiuota:

Visi grupiniai pervežimai pagal programą

5 nakvynės viešbučiuose Mendozoje su pusryčiais (2 prieš kopimą ir 3 po)

30 kg transportavimas mulais iki Plaza Argentina ir nuo Plaza de Mules stovyklų

10 kg transportavimas nuo Colera stovyklos iki Plaza de Mules stovyklos

Maistas ekspedicijos metu, iš jų 3 trijų patiekalų vakarienės Plaza Argentina bazinėje stovykloje, 3 pusryčiai Plaza Argentina ir 1 pusryčiai Plaza de Mules bazinėse stovyklose, paruoštos vietinių partnerių, picos nusileidus į Plaza de Mules bazinę stovyklą. Ne bazinėse stovyklose naudojame sublimuotą ir kitą, mažai sveriantį maistą.

Vietinis gidas viršūnės šturmo metu iš Colera stovyklos

Ekspedicinės keturių sezonų palapinės

Bendro naudojimo talpios apšiltintos palapinės su kėdėmis ir stalais Plaza Argentina ir Plaza de Mules bazinėse stovyklose

Ekspedicinės viryklės MSR reactor 2,5 , dujos – po vieną viryklę kiekvienai palapinei.

Neribotas kiekis tekstinių žinučių/ el. laiškų per Garmin Inreach komunikatorių ( žinutės bus ribojamos tik nesant galimybei pasikrauti akumuliatorius saulės baterijos pagalba)

Asmeninė racija viršūnės šturmo metu kiekvienam ekspedicijos dalyviui

Ekspedicijos vadovas Tadas Jeršovas

Į kainą neįskaičiuota:

Skrydis iki /iš Mendozos

Maitinimas, neįtrauktas į programą

Pramogos, neįtraukos į programą

Asmeninė įranga/apranga

Draudimas (medicininių išlaidų ir evukuacijos)

Papildomos nakvynės Mendozoje po ekspedicijos (neišnaudojus atsarginių dienų)

Kopimo leidimas ( pastaruosius 3 metus ~ 500-600 JAV dolerių)

Ekspedicijos planas vasario 2-23 dienomis

Pirma ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Skrydis

Skrydis iš Vilniaus ar kito miesto per tarpinį miestą ar miestus

Antra ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Atvykimas į Mendozą

Atvykimas į Mendozą, trūkstamos įrangos nuoma, maisto pirkimas, kuprinių pakavimas, kopimų leidimų tvarkymas

Trečia ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Mendoza, pasiruošimas

Toliau tvarkomės įrangą, pakuojame maistą ir daiktus, baigiame tvarkytis leidimus. Nereikalingus daiktus paliekame viešbutyje Mendozoje.

Ketvirta diena Mendoza-Penitentes-Vacas-Pampa de Lenas

Startuojame anksti ryte, apie trijų valandų pervežimas į Penitentes, ten paliekame daiktus mulams ir važiuojame į Vacas slėnį, kur bus mūsų ekspecijos pradžia. Takas vingiuoja pakei Vacas upę, be didelių aukščio perkritimų. Pirma nakvynė palapinėse. Žygis~ 2420-2900 m, apie 13 km

Penkta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Pampa de Lenas – Casa di Piedro

Švintant keliamės, mokomės greitai susiruošti ir einame į sekančią stovyklą Casa di Piedro. Takas vingiuoja palei upę, didelių aukščio perkritimų nėra. Žygis ~ 2900 m-3250 m, apie 14 km.

Šešta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Casa di Piedro – Plaza Argentina

Ryte esant gilesniam vandeniui, Vacas upę kertame su arkliais, vėliau kylame link Plaza Argentina bazinės stovyklos, esančios 4200 m aukštyje. Takas vėl vingiuos palei upeliuką, bus kelios statesnės (bet nesudėtingos) atkarpos, dauguma kelio aukštės palengva. Žygis ~ 3250 m-4200 m, apie 10,5 km.

Septinta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Aklimatizacija Plaza Argentina

Aklimatizacjos diena – tvarkomės ir persipakuojame daiktus, suvaikštome į netoliese esančią ~ 4650 m aukščio viršūnę, pasitikriname sveikatą pas bazinės stovyklos daktarą. Žygis ~ 4200 m – 4650 m, apie 3-4 km.

Aštunta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Plaza Argentina – pirmoji stovykla – Plaza Argentina

Dalį daiktų ir įrangos užsinešame į pirmąją stovyklą, esančią 5000 m aukštyje ir grįžtame atgal į Plaza Argentina bazinę stovyklą. Šios dienos maršrutas susideda iš statesnių /lygesnių nesudėtingų atkarpų. Žygis ~ 3.5 km +3.5 km, 4200 m-5000 m-4200 m.

Devinta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Plaza Argentina – pirmoji stovykla

Paliekame Plaza Argentina bazinę stovyklą ir su likusiais daiktas kraustomės į Pirmąją stovyklą ( Camp 1). Įsikuriame stovyklą, aklimatizacijai pasivaikštome aplinkui. Žygis ~ 3.5 km, 4200 m-5000 m.

Dešimta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Pirmoji stovykla – Guanakos stovykla – Pirmoji stovykla

Dalį daiktų ir įrangos užsinešame į Guanacos stovyklą, esančią ~5450 m aukštyje ir grįžtame atgal į Pirmąją stovyklą. Žygis ~ 2.75+2.75 km, ~ 5000 m-5450 m-5000 m.

Vienuolikta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Pirmoji stovykla – Guanakos /stovykla

Su likusiais daiktais ir palapinėmis kraustomės į Guanakos stovyklą, esančią 5450 m aukštyje. Žygis ~ 2.75 km, 5000 m-5450 m

Dvylikta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Guanakos stovykla – aklimatizacija

Šiandien darome žiedinius aklimatizacinius žygius aplink stovyklą. Žygis ~ 3-5 km, 5450-5800-5800 m.

Trylikta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Guanakos stovykla – Kolera stovykla – Guanakos stovykla

Dalį daiktų ir įrangos lėtai užsinešame į Kolerą stovyklą, esančią 6000 m aukštyje ir grįžtame į Guanakos stovyklą. Žygis ~ 2.8 km+2.8 km, 5450 m-6000 m-5450 m.

Keturiolikta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Guanakos stovykla – Kolera stovykla

Kraustomės į aukščiausią nakvynę mūsų ekspedicijoje – 6000 m aukštyje esančią Koleros stovyklą. Įsirengiame stovyklavietę, ruošiamės rytojaus kopimui į viršūnę, einame miegoti anksti. Čia prie mūsų prisijungia vietinis gidas. Žygis ~ 2.8 km, 5450 m-6000 m

Penkiolikta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Kolera stovykla – Akonkagvos viršūnė -Kolera stovykla

Svarbiausia ekspedicijos diena, jei viskas pavyktų pagal planą, tai būtų vasario 16 – Lietuvos Nepriklausomybės Diena. Į viršūnę išeiname naktį, dar nepatekėjus saulei, pakeliui saugiose vietose stojame trumpam poilsiui. Nepriklausomai kur esame, 15 h sukamės atgal. Žygis ~ 3 km+3km, 6000 m-6961 m-6000 m

Šešiolikta, septyniolikta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Rezevinės dienos blogam orui

Rezervinės dienos blogam orui – prognozes turėsime tiek per palydovinį ryšį, tiek iš bazinės stovyklos naudojant racijas.

Aštuoniolikta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Kolera stovykla – Plaza de Mules bazinė stovykla

Su visais daiktais kraustomės žemyn į Plaza de Mules bazinę stovyklą, 10 kg daiktų nuneša nešikai ( galima už papildomą mokestį sutarti, kad nuneštų ir daugiau). Mėgaujamės užtarnautais bazinės stovyklos malonumais Žygis ~ 6 km, 6000 m-4350 m

Devyniolikta ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Plaza de Mules bazinė stovykla – Horkones

Daiktus atiduodame ant mulų, patys pėsčiomis leidžiamės į Horkones, pakeliui praeidame Konfluencia stovyklą. Gražus, ilgas ir spalvotas nusileidimas slėnio apačia. Iš Horkones pervažiuojame į Penitentes, pakeliui sustojame aplankyti Inkų tiltą – natūralų akmeninį tiltą per upę, suformuotą mineralinių šaltinių. Vėliau po 3 valandų kelio atvykstame į Mendozą. Žygis ~ 25 km, 4350 m-2950 m

Dvidešimta, dvidešimt pirma ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Mendoza

Dvi dienos yra skirta poilsiui Mendozoje, paprastai vieną dieną tvarkomės po ekspedicijos, kitą diena lankome vietines įdomias vietas. Norintys gali keisti skrydžius į ankstesnius. Taip pat šias dienas galima naudoti kaip atsargines dienas kopimui į viršūnę.

Dvidešimt antra ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Skrydis namo

Skrydis į Vilnių ar kitą miestą, per tarpinį/tarpinius miestus

Dvidešimt trečia ekspedicijos į Akonkagvos viršūnę diena Grįžimas namo

Ekspedicija oficialiai baigta, grįžtame namo ir planuojame naujas viršūnes

Daugiau informacijos – telefonu +370 620 10880 arba el. paštu nuotykiaiETAneverestadventures.lt