Žygis kalnuose Svaneti regione ir poilsis prie jūros Sakartvele (Gruzijoje)

Mes vėl grįžtame į įspūdingąjį Svaneti regione Sakartvele (Gruzijoje)! Tai puiki proga išbandyti žygius kalnuose, kai apie viską yra pagalvota, maistas ir nakvynė rezervuota, na o daiktai yra pervežami iš vienos nakvynės vietos į kitą. Žygiuojant kalnuose patiems reikės neštis tik nedideles kuprines su daiktais, reikalingais dienos žygiui. Iš viso 5 dienas žygiuosime kalnuose ir po to galėsime tingiai (arba ne) praleisti laiką prie Juodosios jūros Batumyje. Kalnuose eisime mums gerai žinomu maršrutu, nakvynėms apsistosime vietinių gyventojų nakvynės namuose.

Kelionės data – 2022 rugsėjo 12-21

Kelionės programa

Pirma diena

Srydis Vilnius-Stambulas, 20:30-23:35

Antra diena

Skrydis Stambulas – Batumi 06:55-09:40, pervežimas į Mestia. Įsikuriame svečių namuose.

Trečia diena

Po pusryčių aplankome žymiausio Sakartvelo alpinisto Mikhail Gergiagi namus-muziejų, vėliau mus užveža iki slėnio viršaus – grožimės panorama ir einame link Karauldi ežerų, grožėdamiesi (esant palankiems orams) Ušbos viršūne. Žygis ~ 8 km, ~ 500 vertikalių metrų žemyn ir aukštyn. Po žygio – laisvas laikas Mestijoje, vėliau galima nusileisti tik 2021 metais įrengta “tarzanke” per tarpeklį.

Ketvirta diena

Žygis kalnuose Mestija – Žabeši, ~ 19 km, pakilimas ~ 850 metrų, nusileidimas ~400 metrų, aukščiausia vieta – 1900 m. Pakeliui takas vingiuos miškais ir pievomis, aplankant vietinius kaimelius. Užkąsti sustosime aukščiausioje dienos vietoje, su fantastišku vaizdu į slėnį ir Tetnuldi (4858 m) viršūnę

Penkta diena

Žygis kalnuose Žabeši -Adiši. Pakilimas prasidės tik palikus svečių namus, kilsime taku miškais ir pievomis iki Tenuldi keltuvų, toliau dalį maršruto kilsime slidinėjimo trasa ( be sniego) ir vėliau kalnų takeliais suksime dešiniau link Adiši kaimelio, o kur bus gražiausias vaizdas -stosime užkąsti. Viso per dieną nueisime apie 14 km, pakilsime apie 1100 vertikalių metrų, nusileisime apie 650 m. Aukščiausia vieta – 2500 m.

Šešta diena

Žygis kalnuose Adishi-Kalde. Pirmus 5 kilometrus takas vingiuos palei kalnų upę, kurią kirtus prasidės pakilimas į perėją – o ten bus galima pasiekti netolimais esančią 2800 m viršūnėlę – ir arba leistis žemyn link Kalde kaimelio ( dienos maršrutas apie 14 km) arba kalnų takeliais dar pakilti kelis šimtus metrų (dienos maršrutas ~ 20 km). Maksimalus aukštis 2800-3000 m. , pakilimas 650-900 m, nusileidimas 700-900 m.

Septinta diena

Žygis kalnuose, keli galimi variantai priklausomai nuo savijautos ir oro/kelio sąlygų – arba einame iki Ushguli (~16 km, 650m vertikalių), tada ~ 6 valandų pervažiavimas iki Batumi arba leidžiamės ~ 4.5 km iki kelio ir važiuojame į Batumi ( pervežimas ~ 6 valandos).

Aštunta diena

Laivas laikas – geriausia Batumio kava, turgus, geriausi Batumi ledai, skanus maistas, jūra, pliažas ir kiti žemiški malonumai. Galima apsilankyti įspūdingame Batumio botanikos sode.

Devinta diena

aivas laikas – geriausia Batumio kava, turgus, geriausi Batumi ledai, skanus maistas, jūra, pliažas ir kiti žemiški malonumai. Galima apsilankyti įspūdingame Batumio botanikos sode.

10 diena

Laisvas laikas, skrydis Batumi-Stambulas 20:30-21:40

11 diena

Skrydis Stambulas-Vilnius 08:15-11:40

Kelionės kaina – 825 EUR

Įskaičiuota:

Visi pervežimai pagal programą Įėjimas į Mikhail Khergiani muziejų Mestijoje Daiktų pervežimai žygio kalnuose metu 5 nakvynės svečių namuose kalnuose su pusryčiais ir vakariene 3 nakvynės 2* (pagal vietinę klasifikaciją) viešbutyje Batumio centre Kelionių vadovas/ė iš Lietuvos

Neįskaičiuota

Skrydis Vilnius-Stambulas-Batumi-Stambulas-Vilnius ~ 445 eur (rezervuotas grupinis bilietas) Kitas maitinimas, nenumatytas programoje Kelionės/medicinių išlaidų draudimas Priemoka už vienvietį kambarį Batumyje- 60 eur (kalnuose gali nebūti vienviečio kambario galimybės) Viešbutis ir pervežimai Stambule ( galima likti oro uoste arba važiuoti į viešbutį šalia oro uosto)

Pastabos:

  • Ekspedicijos vadovas pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (ekspedicijos dalyvių saugumas ir sveikata, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
  • Rekomenduojame prieš ekspediciją pasirūpinti sveikata.
  • Maksimalus grupės dydis – 14 žmonių plius vadovas

Daugiau informacijos:

Kelionės organizatorius – MB YMONĖ, licenzijos nr 14152