Žygis kalnuose Svaneti regione ir poilsis prie jūros Sakartvele (Gruzijoje)

Mes vėl grįžtame į įspūdingąjį Svaneti regione Sakartvele (Gruzijoje)! Tai puiki proga išbandyti žygius kalnuose, kai apie viską yra pagalvota, maistas ir nakvynė rezervuota, na o daiktai yra pervežami iš vienos nakvynės vietos į kitą. Žygiuojant kalnuose patiems reikės neštis tik nedideles kuprines su daiktais, reikalingais dienos žygiui. Iš viso 5 dienas žygiuosime kalnuose ir po to galėsime tingiai (arba ne) praleisti laiką prie Juodosios jūros Batumyje. Kalnuose eisime mums gerai žinomu maršrutu, nakvynėms apsistosime vietinių gyventojų nakvynės namuose.

Kelionės data – 2023 rugpjūčio 2-10

Kelionės programa

Pirma diena

Srydis Vilnius-Stambulas, 20:30-23:35

Antra diena

Skrydis Stambulas – Batumi 06:55-09:45, pervežimas į Mestia. Įsikuriame svečių namuose. Po pietų aplankome žymiausio Sakartvelo alpinisto Mikhail Gergiagi namus-muziejų, vėliau galima nusileisti ką tik įrengta “tarzanke” per tarpeklį. Laisvas laikas.

Trečia diena

Žygis kalnuose Mestija – Žabeši, ~ 19 km, pakilimas ~ 850 metrų, nusileidimas ~400 metrų, aukščiausia vieta – 1900 m. Pakeliui takas vingiuos miškais ir pievomis, aplankant vietinius kaimelius. Užkąsti sustosime aukščiausioje dienos vietoje, su fantastišku vaizdu į slėnį ir Tetnuldi (4858 m) viršūnę

Ketvirta diena

iki Tenuldi keltuvų, toliau dalį maršruto kilsime slidinėjimo trasa ( be sniego) ir vėliau kalnų takeliais suksime dešiniau link Adiši kaimelio, o kur bus gražiausias vaizdas -stosime užkąsti. Viso per dieną nueisime apie 14 km, pakilsime apie 1100 vertikalių metrų, nusileisime apie 650 m. Aukščiausia vieta – 2500 m.

Penkta diena

Žygis kalnuose Adishi-Kalde. Pirmus 5 kilometrus takas vingiuos palei kalnų upę, kurią kirtus prasidės pakilimas į perėją – o ten bus galima pasiekti netolimais esančią 2800 m viršūnėlę – ir arba leistis žemyn link Kalde kaimelio ( dienos maršrutas apie 14 km) arba kalnų takeliais dar pakilti kelis šimtus metrų (dienos maršrutas ~ 20 km). Maksimalus aukštis 2800-3000 m. , pakilimas 650-900 m, nusileidimas 700-900 m.

Šešta diena

Iš Kalde leidžiamės link kelio ( ~ 1-1,5 h), pervežimas į Batumi (~ 6 valandos). Laisvas laikas

Septinta diena

Laisvas laikas – geriausia Batumio kava, turgus, geriausi Batumi ledai, skanus maistas, jūra, pliažas ir kiti žemiški malonumai. Galima apsilankyti įspūdingame Batumio botanikos sode.

Aštunta diena

Laiavas laikas – geriausia Batumio kava, turgus, geriausi Batumi ledai, skanus maistas, jūra, pliažas ir kiti žemiški malonumai. Galima apsilankyti įspūdingame Batumio botanikos sode.

Devinta diena

Pervežimas į oro uostą, skrydis Batumis – Stambulas 10:35-11:40, Stambulas – Vilnius 16:30-19:30

Kelionės kaina – 850 EUR

Įskaičiuota:

Visi pervežimai pagal programą, Įėjimas į Mikhail Khergiani muziejų Mestijoje, Daiktų pervežimai žygio kalnuose metu, 4 nakvynės svečių namuose kalnuose su pusryčiais ir vakariene, 3 nakvynės 2* (pagal vietinę klasifikaciją) viešbutyje Batumio centre, Kelionių vadovas/ė iš Lietuvos

Neįskaičiuota

Skrydis Vilnius-Stambulas-Batumi-Stambulas-Vilnius ~ 385 eur (rezervuotas grupinis bilietas) , Kitas maitinimas, nenumatytas programoje , Kelionės/medicinių išlaidų draudimas , Priemoka už vienvietį kambarį Batumyje- 60 eur (kalnuose gali nebūti vienviečio kambario galimybės)

Pastabos:

  • Ekspedicijos vadovas pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (ekspedicijos dalyvių saugumas ir sveikata, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
  • Rekomenduojame prieš ekspediciją pasirūpinti sveikata.
  • Maksimalus grupės dydis – 14 žmonių plius vadovas

Daugiau informacijos:

Kelionės organizatorius – MB YMONĖ, licenzijos nr 14152